خبر فوری

موافقت دولت سوریه با ارسال کمکهای بشردوستانه

 نظرها
موافقت دولت سوریه با ارسال کمکهای بشردوستانه
اندازه متن Aa Aa

دولت سوریه با ارسال زمینی کمک های بشردوستانه به مناطق تحت محاصره در این کشور موافقت کرد. قرار است این کمک ها به تمام ۱۹منطقه تحت محاصره، از جمله شهرهای داریا و دوما ارسال شوند.

استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اظهار امیدواری کرده است که کمک بشردوستانه در ماه رمضان به دست مردم ساکن در مناطق تحت محاصره در سوریه برسد.

آقای دی میستورا در نشستی خبری در ژنو گفت: «شما و ما خیلی خوب می دانیم که موافقت به معنای تحویل کمک ها نیست. لازم است اقدامات زیادی بین موافقت و ارسال کمک ها صورت گیرد، از جمله امکان عدم توقیف کمک ها در مسیر در آخرین لحظه و برنداشتن داروها از کمک های ارسالی.»

فرستاده ویژه سازمان ملل همچنین اعلام کرد که هنوز زمانی برای دور جدید گفتگوهای صلح سوریه مشخص نشده است.

باوجود اعلام آتش بس، جنگ در نقاط مختلف سوریه همچنان درجریان است. تنها در ۲۴ساعت گذشته سه بیمارستان، از جمله بیمارستان کودکان در شهر حلب که از سوی صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) حمایت می شود، بمباران شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.