وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا طرح مهاجرتی باراک اوباما را ناکام گذاشت

 نظرها
دیوان عالی ایالات متحده آمریکا طرح مهاجرتی باراک اوباما را ناکام گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا روز پنج شنبه برنامه مهاجرت باراک اوباما رئیس جمهوری را بلوکه کرد. برنامه ای که قصد داشت مانع اخراج میلیون ها مهاجر غیرقانونی از آمریکا شود . چهار قاضی محافظه کار و چهار قاضی لیبرال در دو سوی موافق و مخالف برنامه رئیس جمهوری قرار گرفتند و عملا راه این برنامه مسدود شد.

اوباما با اشاره به اینکه آمریکا کشور مهاجران است و مهاجرت ترس ندارد افزود: «تصمیم امروز کسانی را که در جستجوی رشد اقتصادی و ایجاد عقلانیتی در سیستم مهاجرتی ما هستند را ناامید می کند. عقلانیتی که اجازه می دهد بسیاری از سایه بیرون بیایند و این ابهام دائمی از سر آنها برداشته شود.»

طرح مهاجرت اوباما باعث می شد تقریبا ۴ میلیون نفر مهاجری که از سال ۲۰۱۰ بطور غیرقانونی در آمریکا زندگی می کنند، جرم و جنایتی مرتکب نشده اند و کودکانی دارند که یا شهروند آمریکا اند و یا اقامت دائمی دارند از استرداد مصون بمانند و اجازه کار دریافت کنند.

نزدیک به ۱۱ میلیون مهاجر غیر قانونی در آمریکا زندگی می کنند.