خبر فوری
This content is not available in your region

برکسیت: آشفتگی مطلق در بازارهای بورس اروپایی

نظرها
برکسیت: آشفتگی مطلق در بازارهای بورس اروپایی
اندازه متن Aa Aa

بازار بورس لندن , سایر بازارهای مالی اروپایی جمعه، یعنی روز اعلام نتیجه همه پرسی در بریتانیا مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا در آشفتگی کامل به کار خود پایان دادند.

شاخص سهام در بازار بورس لندن با افتی معادل ۳.۱۵ درصد همراه بود. افت ارزش سهام در بازار بورس فرانکفورت نیز سنگین بوده و به رقم ۶.۸۲ درصد رسیده است.

رونن پالان، استاد دانشگاه لندن سیتی گفت: «روزهای سه شنبه و چهارشنبه بسیار حساس خواهند بود. امروز جمعه است و بازارهای بورس برای آخر هفته تعطیل شدند. اگر این بازارها روز دوشنبه نوسان داشته باشند و اگر بازارهای جهانی بورس روزهای سه شنبه و چهارشنبه به نوسان خود ادامه دهند باید از سناریویی مانند لمن برادرز و بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ وحشت داشت.»

شاخص بخشهایی از جمله بخش بانکی در بازارهای بورس اروپایی نیز با افت بسیار شدیدی همراه شده است. در این بین ارزش سهام بانک بریتانیایی لویدز بیش از ۲۰ درصد تنزل پیدا کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.