وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

در پی سقوط یک بالن در آمریکا تمامی ۱۶ سرنشین آن جان باختند

 نظرها
در پی سقوط یک بالن در آمریکا تمامی ۱۶ سرنشین آن جان باختند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سقوط یک بالن در آمریکا ۱۶ کشته برجای گذاشت. حادثه بامداد شنبه روی داد. پس از آنکه این بالن با ۱۶ سرنشین آتش گرفت در نزدیکی شهر لاکهارت در ایالت تگزاس سقوط کرد. عملیات امداد و نجات برای شناسایی هویت قربانیان ادامه دارد.

اریک گروزوف، مشاور ویژه امنیت حمل و نقل بین المللی آمریکا ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان گفت: «برغم دشواری کار در محل حادثه مقام های محلی همکاری های زیادی داشته اند.»

مقام های پلیس محلی می گویند وقتی به محل حادثه رسیدند آتش سبد متصل به بالن را فراگرفته بود. یکی از شاهدان عینی هم گفته که صدای مهیبی شبیه به شلیک گلوله شنیده است.

سخنگوی فدراسیون بالن سواری آمریکای شمالی با فاجعه خواندن این حادثه گفت بیش از ۱۵۰ شرکت تجاری در آمریکای شمالی دست اندرکار خدمات مربوط به بالن هستند و سالانه هزاران بالن به پرواز درمی آیند.

سه سال پیش نیز حادثه مشابهی در اقصر مصر روی داد و در پی آن ۱۹ تن از ۲۱ سرنشین بالن که عمدتا گردشگران اروپایی و آسیایی بودند جان باختند.