خبر فوری

نتایج ضعیف حزب کنگره ملی آفریقا در انتخابات شهرداریهای آفریقای جنوبی

 نظرها
نتایج ضعیف حزب کنگره ملی آفریقا در انتخابات شهرداریهای آفریقای جنوبی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حزب کنگره ملی آفریقا در انتخابات شهرداری های آفریقای جنوبی ۵۳.۹ درصد آرا را از آن خود کرده است. بدین ترتیب این حزب ضعیف ترین نتیجه انتخاباتی را در طول تاریخ حیات خود بدست آورد.

پرتوریا، پایتخت اجرائی و اداری آفریقای جنوبی از کنترل این حزب خارج شده و حزب اپوزیسیون «ائتلاف دموکراتیک» زمام امور آنرا در دست خواهد گرفت.

مموسی میمانه، رهبر حزب ائتلاف دموکراتیک ضمن ابراز خشنودی از نتایج انتخابات به محبوبیت روزافزون حزبش در میان مردم اشاره کرد.

جاکوب زوما، رییس جمهوری آفریقای جنوبی و رهبر حزب کنگره ملی آفریقا در واکنش گفت: «در این انتخابات رقابت شدیدی بین احزاب وجود داشت. هر حزب با شور و اشتیاق زیاد سعی می کرد نظر مردم را به خود جلب کند. در یک دموکراسی انتخابات باید به این صورت برگزار شود.»

در این انتخابات حزب کنگره ملی آفریقا موفق شد با کسب ۴۴.۵ درصد آرا کنترل بر شهر ژوهانسبورگ، مرکز اقتصادی کشور را حفظ کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.