خبر فوری

عملیات اطفاء حریق گسترده در پرتغال ادامه دارد

 نظرها
عملیات اطفاء حریق گسترده در پرتغال ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حدود سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پرتغال با حریق دست و پنجه نرم می کند. این وسعت شامل ۲۸ درصد مناطق مسکونی می شود و کمک های بین المللی از جمله از اسپانیا، مراکش و روسیه نیز تاکنون سبب اطفاء کامل حریق نشده است.

الیسیو الیویرا، فرمانده عملیات اطفاء حریق می گوید: «این جنگی نابرابر است زیرا تنها بستگی به ما ندارد و وضعیت جوی نیز عاملی مهم است بنابر این ما همه تلاشمان را می کنیم. بیش از ۸۰۰ تن درگیر این عملیات هستند.»

سن پدرو و جزیره مادیرا از مناطق اصلی دچار حریق است که برای پنجمین روز متوالی با این سانحه رو به رو است. بسیاری از ساکنان مجبور به ترک خانه های خود شده و در پناهگاه های موقت اسکان داده شده اند. یکی از این شهروندان می گوید: «ما سه شنبه شب خانه خود را از دست دادیم و اکنون اینجا منتظریم ببینیم که می توانیم جا به جا شویم یا نه.»

تاکنون سه تن در جزیره مادیرا بر اثر این حریق جان باخته و برآورد می شود که ارزش ساختمان های دولتی و خصوصی تخریب شده بالغ بر ۵۵ میلیون یورو باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.