وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بمباران حلب و ادلیب همزمان با بازگشت ساکنان منبج به این شهر

 نظرها
بمباران حلب و ادلیب همزمان با بازگشت ساکنان منبج به این شهر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جنگنده های سوری و روسی یکشنبه نیز مناطقی از شهر حلب را بمباران کردند. به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه دست کم ۴۵ نفر در این بمباران ها کشته شده اند.

مقامات دولتی سوریه می گویند در جریان این حملات هوایی مواضع ائتلاف شبه نظامیان مخالف دولت هدف قرار گرفته است اما به گفتۀ نهادهای حقوق بشری سوریه بیشتر کشته شدگان غیرنظامیان هستند.

همزمان با بمباران های شهر حلب، مناطقی از استان ادلیب نیز بمباران شد که در نتیجۀ آن ۲۲ نفر کشته شده اند.

در منطقۀ مرزی «اتمه» در نزدیکی ترکیه نیز فردی با منفجر کردن خود اقدام به کشتن ۱۵ نفر کرد. در این حملۀ انتحاری همچنین ۲۵ نفر دیگر مجروح شده اند. به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوریه این انتحارکننده کمربند خود را در داخل یک اتوبوس حامل اعضای گروههای مسلح منفجر کرده است.

بمباران های حلب و ادلیب در حالی ادامه دارد که تعدادی از مردم شهر منبج واقع در شمال حلب پس از آزادسازی کامل این شهر توسط نیروهای دموکراتیک سوریه به منبج باز می گردند. شهر منبج پس از نزدیک به دو ماه نبرد سرانجام روز جمعه، دوازدهم اوت ( ۲۲ مرداد) از دست داعش آزاد شد.

در جریان این نبردها که با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف سرکوب داعش همراه بود، دست کم ۵۰۰ نفر از مردم این شهر جان باخته اند. دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید نیروهای داعش به هنگام فرار از این شهر نزدیک به ۲۰۰۰ غیرنظامی را با خود به اسارت برده اند تا در صورت مورد حمله قرار گرفتن بعنوان سپر انسانی مورد استفاده قرار دهند.

نیروهای دموکراتیک سوریه در مورد تعداد دقیق اسرای داعش اظهار نظر نکرده اند اما به گزارش منابع خبری نزدیک به این نیروها، صدها نفر از میان این غیرنظامیان به اسارت گرفته شده توانسته اند به شهر بازگردند.