خبر فوری

استعفای موقت رئیس کمیته المپیک اروپا در پی رسوایی فروش بلیت غیرقانونی

 نظرها
استعفای موقت رئیس کمیته المپیک اروپا در پی رسوایی فروش بلیت غیرقانونی
اندازه متن Aa Aa

پاتریک هیکی، رئیس کمیته المپیک اروپا که به اتهام فروش بلیت المپیک غیرقانونی در ریو بازداشت شد از سمت خود به طور موقت استعفا داد.

او همچنین از کناره گیری موقت خود از سمت های دیگرش به عنوان عضواجرایی هیات مدیره کمیته بین المللی المپیک و ریاست کمیته المپیک ایرلند خبر داده است.

آقای هیکی ۷۱ ساله از سال ۲۰۰۶ میلادی به ریاست کمیته المپیک اروپا انتخاب شد و از سال ۱۹۸۹ میلادی نیز ریاست کمیته المپیک ایرلند را در اختیار داشت.

به گفته پلیس، وی پس از دستگیری در هتل محل اقامتش، به دلیل احساس ناراحتی جسمانی به بیمارستان منتقل شد.

مارک آدامز، مسئول ارتباطات کمیته ملی المپیک در واکنش گفت: «در این مرحله تنها چیزی که می توانم بگویم این است که ما به دنبال شفافیت هستیم. تحقیقات پلیس آغاز شده و باید قبل از هرچیزی منتظر بمانیم تا ببینیم چه پیش خواهد آمد.»

رسانه های برزیل می گویند که بازداشت آقای هیکی در پی دستگیری کوین جیمز مالن ایرلندی همزمان با افتتاحیه المپیک، ممکن شده است. آقای مالن در زمان دستگیری ۸۰۰ بلیت غیرقانونی همراه خود داشت.

پلیس ظن آن دارد که او قصد داشته هر یک از این بلیتها را به قیمت بیش از ۷ هزار و ۸۰۰ دلار به فروش برساند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.