وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

زلزله زدگان ایتالیا شب گذشته را در چادر گذراندند

 نظرها
زلزله زدگان ایتالیا شب گذشته را در چادر گذراندند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بازماندگان زمین لرزه ۶.۲ ریشتری بامداد چهارشنبه در مرکز ایتالیا، شب گذشته را در چادرهای موقت گذراندند. برای ساکنان روستای آرکواتادل ترونتو اگرچه نخستین تجربه نبود اما یکی از شدیدترین زلزله هایی بود که تجربه کرده اند.

یکی از آنها می گوید: «در این منطقه زمین لرزه های بسیاری را شاهد بوده ایم. تقریبا هر ۷ یا ۸ سال یک زمین لرزه را دیده ایم اما هیچ زلزله ای به شدت این یکی نبوده است. خیلی طولانی و وحشتناک بود. در زمین لرزه قبلی هیچ کس کشته نشد اما این بار نمی دانیم واقعا چه تعداد کشته خواهیم داشت.»

دیگری نیز می گوید: «خیلی ترسیدیم. زلزله طولانی بود و زمین نوسان و لرزش شدید داشت و بیش از یک دقیقه و نیم طول کشید.»

به گزارش سازمان حفاظت مدنی ایتالیا بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از زلزله زدگان شب گذشته را در چادرهای موقت گذراندند. حتی تعدادی از افرادی که خانه های آنها تخریب نشده نیز از ترس وقوع دوباره زمین لرزه شب را بیرون ماندند.
عملیات پاکسازی مناطق زلزله زده در حالی ادامه دارد که تعداد کشته شدگان در حال افزایش است. میزان تخریب در برخی روستاها به گونه ای است که تقریبا سکونت دوباره بزودی در آنها امکان پذیر نیست.

5 Corso Umberto I, Amatrice, Italy

121 Corso Umberto I, Amatrice, Italy