خبر فوری

هر دو کاندیدای ریاست جمهوری گابن ادعای پیروزی در انتخابات را دارند

 نظرها
هر دو کاندیدای ریاست جمهوری گابن ادعای پیروزی در انتخابات را دارند
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

هنوز نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری در گابن اعلام نشده اما جان پینگ، نامزد مخالفان روز یکشنبه از پیروزی خود در این انتخابات که روز شنبه برگزار شد، سخن می گوید.

وی روز یکشنبه در گفتگو با رسانه های گابن با اعلام اینکه انتخاب شده، گفته است منتظر است تا رئیس جمهوری گابن به او تلفن کند و پیروزی وی را تبریک بگوید. جان پینگ که ۷۳ سال دارد، در دهۀ هشتاد میلادی و در زمان ریاست جمهوری عمر بونگ، پدر رئیس جمهوری کنونی گابن هدایت وزارتخانه های مختلف را بر عهده داشت.

نتایج قطعی قرار است روز سه شنبه اعلام شود با این حال، علی بونگو، رئیس جمهوری کنونی نیز از کسب آرای برتر در دور نخست سخن گفته است.

خیابانهای پایتخت روز یکشنبه کاملا عاری از سکنه گزارش می شود و به گفتۀ رسانه ها، نگرانی ها از واکنش هواداران هر دو مدعی ریاست جمهوری وجود دارد. صبح یکشنبه نیز بسیاری از کلیساهای گابن مراسم دعا را به دلایل امنیتی تعطیل اعلام کرده اند.

بسیاری از کشورهای غربی از جمله فرانسه از اتباع خود که در گابن به سر می برند خواسته اند بجز در مواقع ضروری محل اقامت خود را ترک نکنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.