خبر فوری
This content is not available in your region

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا باقی ماند

نظرها
جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا باقی ماند
اندازه متن Aa Aa

جرمی کوربین، امروز شنبه با غلبه بر اوون اسمیت، که رهبری وی را به چالش کشیده بود توانست با کسب ۶۱.۸ درصد آرای انتخابات درون حزبی عنوان رهبری حزب کارگر بریتانیا را حفظ کند. اوون اسمیت، رقیب ۳۸.۲ درصد آراء را کسب کرد.

آقای کوربین می گوید در برابر دولت محافظه کار ترزا می، نخست وزیر جدید بریتانیا و با هدف همکاری بیشتر و تنگاتنگ به سراغ هم حزبی های منتقد و مخالف خود خواهد رفت.

رهبر حزب کارگر بریتانیا پس از پیروزی در انتخابات درون حزبی در کنفرانس حزب کارگر در شهر لیورپول گفت:«مشترکات ما بسیار بیشتر از تضادهایی است که ما را از هم جدا می کند. آنچه من بدنبالش هستم این است؛ بیاییم از امروز لوح را پاک و با هم و برای کاری که باید بکنیم حزبی متحد شویم.»

حزب کارگر بریتانیا بدنبال برگزاری همه پرسی و رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا دستخوش اختلاف شدید بوده است.

نمایندگان پارلمانی شورشی حزب کارگر آقای کوربین را متهم می کردند که در همه پرسی ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا در ۲۳ ژوئن نتوانست اکثر هواداران را با موضع اعلام شدۀ حزب همراه کند و بدلیل رهبری ضعیف حزب کارگر فاقد بخت پیروزی در انتخابات سراسری پارلمانی ۲۰۲۰ میلادی بریتانیاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.