خبر فوری

احتمال وقوع یک فاجعه انسانی دیگر پس از طوفان مرگبار ماتیو در هائیتی

 نظرها
احتمال وقوع یک فاجعه انسانی دیگر پس از طوفان مرگبار ماتیو در هائیتی
اندازه متن Aa Aa

وسعت تخریب به جا مانده پس از وقوع طوفان ماتیو در هائیتی، فقیرترین کشور حوزه کارائیب به وضوح در تصاویر هوایی مشخص است.

سه روز پس از وقوع این طوفان، گزارش ها همچنان حاکی از کشف اجساد بیشتر و افزایش شمار قربانیان است.

علاوه بر کشته شدن دست کم ۹۰۰ نفر و زخمی شدن هزاران تن که نیاز به مراقبتهای فوری دارند، دولت هائیتی با دست کم ۳۵۰ هزار نفر نیز مواجه شده که در اثر این طوفان بی خانمان شده اند.

در شهر ساحلی و طوفان زده ژرمی در شمال غرب این کشور، ارسال کمکهای انسان دوستانه بین المللی برای تامین مایحتاج اولیه زندگی ساکنان آغاز شده است.

یکی از اعضای تیم امداد می گوید: «همه چیز بین دو شهر ژرمی و پورتو پرنس کاملا ویران شده است. هر چیزی که از بتن نبوده کاملا نابود شده است. درختهای نخل دو نیم شده یا کاملا ریشه کن شده اند. روستاهای کوچک ماهیگیری نیز به مناطقی متروکه تبدیل شده اند.»

سازمانهای بین المللی از نیاز فوری ساکنان این مناطق به آب، غذا و دارو خبر داده و نسبت به احتمال وقوع یک فاجعه انسانی دیگر هشدار می دهند.

ه ئیتی پیش از این نیز به بلایای طبیعی مرگبار دچار شده بود. در سال ۲۰۱۰ میلادی وقوع زمین لرزه در این کشور دویست هزار کشته بر جای گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.