خبر فوری

واکنش نتانیاهو به قطعنامه یونسکو درباره مسجد الاقصی

 نظرها
واکنش نتانیاهو به قطعنامه یونسکو درباره مسجد الاقصی
اندازه متن Aa Aa

کشورهای عضو یونسکو روز پنجشنبه قطعنامه ای را درباره منطقه ای باستانی در شهر بیت المقدس به تصویب رساندند که مهمترین مکان مذهبی سه دین بزرگ ابراهیمی در آن واقع شده است.

این قطعنامه که با ۲۴ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۲۶ رای ممتنع به تصویب رسید، محدودیت تردد مسلمانان را به مسجد الاقصی محکوم می کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش گفت: «نمایش مضحک در یونسکو ادامه یافته و امروز این سازمان قطعنامه متوهمانه دیگری را تصویب کرده که می گوید مردم اسرائیل ربطی به حرم شریف و دیوار ندبه ندارند.»

منير آنسطاس، نماینده فلسطینیان در یونسکو ادعای نخست وزیر اسرائیل را رد کرده و می گوید: «اسرائیل تظاهر می کند که در این قطعنامه فلسطینی ها و گروه عرب تاریخ و اهمیت شهر قدیمی بیت المقدس را در رابطه با یهودیان انکار کرده اند. اگر پاراگراف سوم را بخوانید درمی یابید که با به رسمیت شناختن اهمیت تاریخی آن برای سه دین توحیدی آغاز شده است.»

نام این منطقه و سازه های آن در پیش نویس این قطعنامه که روز چهارشنبه روی وب سایت یونسکو منتشر شد تنها با اسامی اسلامی درج شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.