خبر فوری
This content is not available in your region

اهدای جایزه جشنواره لومیر به کاترین دنو

نظرها
euronews_icons_loading
اهدای جایزه جشنواره لومیر به کاترین دنو
اندازه متن Aa Aa

کاترین دنو، هنرپیشه فرانسوی جمعه شب به عنوان برنده هشتمین جایزه جشنواره سینمایی لومیر در شهر لیون معرفی شد.

این بازیگر که زاده پاریس است و در ۷۲ سالگی به سر می برد نخستین زنی است که جایزه لومیر را به خانه برده است. پیش از این جشنواره سینمایی لومیر با اهدا جایزه از سینماگران صاحب سبکی همچون کلینت ایستوود، کوئنتین تارانتینو، مارتین اسکورسیزی و پدرو آلمودوار تقدیر کرده بود.

کاترین دونو از ۱۹۵۷ میلادی فعالیتش را در سینما آغاز کرد. وی در کارنامه هنری اش همکاری با کارگردانانی مثل رومن پولانسکی، لویی بونوئل و فرانسوا تروفو را ثبت کرده است.

وی در این مراسم گفت: «اینجا و در کنار همه این افراد بودن، همه این دوستان، این بازیگران، همه این کارگردانان و دیدن تمامی کلیپ ها، مرا احساساتی می کند. این واقعیت است. من کاملا تحت تاثیر قرار گرفته ام و بسیار خوشحالم که امشب اینجا هستم.»

لمبرت ویلسون، هنرپیشه فرانسوی در حاشیه این مراسم به یورونیوز گفت: «من عاشق کاترین هستم. او یک مدل است. او به راستی یک مدل است و در واقع به من الهام می بخشد. او لایق این تقدیر است.»

فردریک پونسارد، خبرنگار یورونیوز می گوید: «پس از تارانتینو، اسکورسیزی و آلمودوار این نخستین جایزه لومیر است که به یک زن اهدا می شود. این جایزه به کسی جز کاترین دنو بزرگ داده نشد؛ جایزه ای که به نوعی معادل جایزه نوبل برای سینما است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.