خبر فوری

اوژیه و مارکز دو قهرمان فصل

 نظرها
اوژیه و مارکز دو قهرمان فصل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در مسابقات موتوجی پی ژاپن کسی انتظار نداشت تا مارکز قهرمانی اش را جشن بگیرد. چرا که در رکوردگیری نفر دوم، والنتینو روسی اول شده بود و دیگر موتور سوار یاماها و نفر سوم رقابتهای این فصل لورنزو مسابقه را از جایگاه سوم آغاز می کرد.

با این حال هر دو موتورسوار یاماها در پی اشتباههای آماتور و بچه گانه زمین خوردند تا مارکزی که از نیم فصل در مجموع امتیازی در صدر قرار گرفته بود بتواند بدون دغدغه در ژاپن قهرمانی اش را جشن بگیرد.

روسی باتجربه تنها هجده دور مانده به پایان مسابقه در حالیکه نفر اول بود به زمین خورد تا رویاهای پرافتخارترین موتورسوار سالهای اخیر برای فتح دوباره موتوجی پی برباد برود.

حال با وجود اینکه همچنان سه مسابقه جایزه بزرگ موتوجی پی فصل همچنان باقی است این مارکز است که با خیالی آسوده قهرمانی اش را جشن می گیرد.

اما در مسابقات قهرمانی رالی، سباستین اوژیه همانگونه که انتظار می رفت برای چهارمین سال متوالی قهرمانی اش را جشن گرفت. او در رقابتهای رالی کاتالونیا موفق شد قهرمانی اش را جشن بگیرد تا فرانسه به همراه لوب در سیزده اخیر فاتح بلامنازع رقابتهای رالی جهانی باشند.

قهرمانی اوژیه هم در شرایطی بدست آمد که رقیب اصلی او میکلسن در سومین روز رقابتهای رالی کاتالونیا پس از برخورد به گارد ریل از دور مسابقات حذف شد.

راننده فولکس واگن روز آخر رالی کاتالونیا را با تسلط و اختلاف پانزده ثانیه ای با دانی سوردو راننده هیووندایی به پایان رساند تا نشان دهد که در آمادگی کامل به سر می برد. نفر سوم مسابقه روز سوم هم تیری نیوویل بلژیکی بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.