خبر فوری

احتمال نفوذ اعضای یک جنبش راست افراطی در پلیس آلمان

نظرها
احتمال نفوذ اعضای یک جنبش راست افراطی در پلیس آلمان
اندازه متن Aa Aa

وزارت داخلی دولت ایالتی بایرن در آلمان احتمال حضور عده ای از اعضای جنبش راست افراطی رایشز بورگر یا «شهروندان امپراطوری» را در میان نیروهای پلیس تائید کرد.

پس از قتل یک افسر پلیس به ضرب گلوله یکی از اعضای این جنبش، توجه ها بیش از پیش به این گروه جلب شده است. این درگیری روز چهارشنبه همچنین سه مجروح برجاگذاشت.

یواخیم هرمان، وزیر داخلی دولت ایالتی بایرن می گوید: «ما این موضوع را بسیار جدی می گیریم. اگر شکی درباره وفاداری افسران پلیس به قانون بایرن و جمهوری فدرال آلمان وجود داشته باشد، این افسران باید خدمت را ترک کنند.»

ایرنه مایالیک، سیاستمدار عضو حزب ائتلافی سبزها نیز می گوید: «هشدارهای زیادی در گذشته داده شد. ما نشانه هایی پیش تر داشتیم که این جنبشی خشن و بخشی از آن مسلح است. علاوه بر آن، این جنبش تلاش کرده تا با خشونت به اهدافش دست یابد؛ حتی دولت فدرال هم یک ماه پیش این موضوع را تائید کرد.»

جنبش رایشز بورگر دولت آلمان را دارای مشروعیت نمی داند. در توصیف این گروه گفته می شود که آنان نئونازی نبوده و ملی گرا هستند. شمار آنان در سراسر آلمان هزار تن برآورد می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.