خبر فوری
This content is not available in your region

اعدام ده ها نفر در مناطق پیرامون موصل توسط داعش

نظرها
euronews_icons_loading
اعدام ده ها نفر در مناطق پیرامون موصل توسط داعش
اندازه متن Aa Aa

نیروهای داعش در حین عقب نشینی بسوی موصل در عراق ده ها نفر را اعدام کرده اند و تعدادی را در اسارت به حمام العلیل در ۱۵ کیلومتری جنوب موصل و یا خود موصل برده اند.

صبری عبدالله از شهروندان عراق می گوید:«همگام با پیش روی نیروهای عراقی و پس از آن که روستاییان علیه داعش به پا خواستند و ۷ تا ۹ داعشی را کشتند، نیروهای داعش که خبرچین داشته اند بازگشته اند و در روستای الحود ۵۵ تا ۲۷ نفر را اعدام کرده اند.»

برآورد می شود بین ۳۵۰۰ تا ۵ هزار نیروی داعش در داخل شهر موصل و حدود ۲ هزار نفر دیگر در پیرامون موصل سنگر گرفته اند. جوزف ووتل، ژنرال آمریکایی می گوید از آغاز عملیات بازپس گیری موصل تاکنون تا ۹۰۰ نیروی داعش کشته شده اند.

همزمان با پیشروی ارتش عراق و عقب نشینی نیروهای داعش، روستائیان و ساکنان شهرهایی همچون بعشیقه برغم خطرات مین و تبادل آتش به مناطق امن تر می گریزند.

بعشیقه در حدود ۱۲ کیلومتری شمال شرق موصل توسط نیروهای پیشمرگه کرد محاصره شده است و گروه هایی از ساکنان آن فرصت یافته اند تا از آن بگریزند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.