وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیوان عالی پاکستان تصمیم به بررسی پرونده اسناد پاناما گرفت، عمران خان عقب نشست

 نظرها
دیوان عالی پاکستان تصمیم به بررسی پرونده اسناد پاناما گرفت، عمران خان عقب نشست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بدنبال تصمیم دیوان عالی پاکستان دایر بر رسیدگی به پروندۀ موسوم به اسناد پاناما که خانواده نواز شریف نخست وزیر در آن در مظان اتهام فساد مالی قرار دادند، عمران خان رهبر مخالفان از تهدید قبلی خود برای فلج کردن پایتخت پاکستان منصرف شد و به جای آن وعده برگزاری تجمع «شکرگزاری» را داد.

نام فرزندان نواز شریف با فسادهای مالی و دارایی های رهبران و اشخاصی که با انتشار اسناد پاناما افشاء شده گره خورده است.

حزب انصاف و احزاب دیگر خواهان رسیدگی نظامی قضایی پاکستان به این پرونده بودند.

عمران خان، رهبر حزب انصاف پاکستان روز سه شنبه گفت:«به توصیه دیوان عالی تصمیم گرفتیم تا فردا شکرگزار خداوند بوده و به امید خدا در اسلام آباد شاهد تظاهراتی یک میلیون نفره باشیم.»

هرچند دولت پاکستان برپایی تظاهرات در خیابانهای اسلام آباد را به مدت دو هفته ممنوع کرده و گردهمایی حزب انصاف را فقط در محدوده پارکی در پایتخت مجاز خوانده بود اما روز دوشنبه حامیان حزب انصاف تظاهرات برپا کردند که در آن درگیری هایی روی داد و پلیس گاز اشک آور شلیک کرد.

عمران خان دولت را با وعدۀ برگزاری تظاهراتی بزرگ در ۲ نوامبر، ۱۲ آبانماه و بند آوردن ترافیک و تردد در پایتخت تهدید کرده بود. دولت نیز در اقداماتی پیشگیرانه راه های منتهی به اسلام آباد را مسدود کرده بود.