خبر فوری
This content is not available in your region

لاوروف: «برخی از طرف های حل بحران سوریه از افراطیون حمایت می کنند»

نظرها
euronews_icons_loading
لاوروف: «برخی از طرف های حل بحران سوریه از افراطیون حمایت می کنند»
اندازه متن Aa Aa

سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه فدراسیون روسیه در سفری رسمی به یونان و در ملاقات با رئیس جمهوری این کشور از «نابودی روند دستیابی به راه حلی سیاسی» توسط برخی از طرفین گفت و گو درباره حل بحران سوریه سخن گفت.

وزیر امورخارجه روسیه گفت: «متاسفانه در بسیاری از موارد، تلاش برای راه حلی سیاسی را از بین برده اند. این با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد تطابق ندارد. برخی از طرف ها از افراطیون با هدف سقوط رژیم اسد حمایت می کنند. ما اعتقاد داریم که اگر آن قطعنامه ها صادقانه اجرا می شد، وضعیت سوریه تاکنون بهبود یافته بود.»

وی همچنین با الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان درباره جنگ داخلی سوریه و اختلافات این کشور با قبرس گفت و گو کرد. هدف از این سفر توسعه روابط دیپلماتیک، تجاری و فرهنگی عنوان شده است. آقای لاوروف در سفر به آتن تاکید کرد که این عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو و نیز عضو اتحادیه اروپا روابط نزدیکش را با روسیه حفظ کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.