وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

واکنش شورای نگهبان به سخنان هاشمی: ماجرا به شکلی که مطرح شده نیست

 نظرها
واکنش شورای نگهبان به سخنان هاشمی: ماجرا به شکلی که مطرح شده نیست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سخنگوی شورای نگهبان ایران در واکنش به اظهارات روز چهارشنبه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره رد صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی گفت ماجرا به شکلی که توسط آقای هاشمی مطرح شده نیست.

هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه در سخنانی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ گفته بود: حیدر مصلحی، وزیر وقت اطلاعات در زمان بررسی صلاحیت‌ها، به شورای نگهبان رفته و گفته بود که با آمدن هاشمی همه رشته‌های ۱۰ ساله ما پنبه می‌شود. وی گفته بود: «وزیر وقت اطلاعات به شورای نگهبان رفته و گفته بود با این اقبالی که روز‌ به‌ روز و بلکه ساعت به ساعت به ایشان می‌شود، با رای بی‌سابقه‌ای می‌آید و همه رشته‌های ده ساله ما را پنبه می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری میزان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان روز پنج‌شنبه با اشاره به این گفته‌های آقای هاشمی گفت: «شورای نگهبان از بخش‌های مختلف٬ نظر کارشناسی می‌گیرد، اما نظرش مستقل است.»

آقای کدخدایی افزود: «البته من قبلا به این اظهارات پاسخ دادم… این مطلب که ما نظر دیگران را می‌گیریم، مطلب پنهانی نیست… همچنین این ماجرا [سخنان هاشمی] به شکلی که مطرح شده، نیست.»

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار گردید که طی آن حسن روحانی به عنوان هفتمین رئیس‌جمهور ایران برگزیده شد. آقای هاشمی در دقایق پایانی ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری آن سال وارد رقابت‌ها شد اما شورای نگهبان نهایتا او را به دلیل «کهولت سن» رد صلاحیت کرد.

در همین رابطه اخیرا فائزه هاشمی دختر آقای رفسنجانی گفته است که خانواده با کاندیدا شدن وی برای ریاست جمهوری موافق نبوده است. خانم هاشمی در گفتگو با «تاریخ آنلاین» گفته است:‌ «تمام خانواده‌مون مخالف بودند! همه با کاندیدا شدن بابا مخالف بودند! بابام تا روز آخر هم می‌گفت من کاندیدا نمی‌شم، ما هم فکر می‌کردیم واقعاً نمی‌شه ایشون! مامان به شدت مخالف بود همه مخالف بودیم ولی ایشون تشخیص دادند که باید کاندید بشند و کار خوبی هم کردند.»