خبر فوری
This content is not available in your region

آخرین اخبار زلزله نیوزیلند از زبان خبرنگار یورونیوز

نظرها
euronews_icons_loading
آخرین اخبار زلزله نیوزیلند از زبان خبرنگار یورونیوز
اندازه متن Aa Aa

زمین لرزه پر قدرتی که ساعاتی پیش جنوب نیوزیلند را تکان داد و هشدار سونامی متعاقب آن، ما را بر آن داشت تا با شیموس کرنی، خبرنگار یورونیوز در آوکلند نیوزیلند، ارتباط تلفنی داشته باشیم.

شیموس کرنی در مورد این زلزله که حوالی نیمه شب یکشنبه (بامداد دوشنبه) به وقت محلی رخ داده، بیشتر توضیح می دهد : «نکته مهم شدت و عمق این زلزله است که می تواند گویای خسارات و تلفات احتمالی آن باشد. کارشناسان معتقدند که این زلزله در حدود ۱۵ کیلومتری عمق زمین اتفاق افتاده است. مسئله ای که می تواند ارزیابی ما از میزان خسارات احتمالی را جهت بدهد. با این حال اکنون در نیوزیلند نیمه شب است و باید منتظر ماند. کانون زلزله در حدود ۲۰ کیلومتری شهری به نام «هانمر اسپرینگ» بوده که زیرساخت های مستحکمی ندارد و یک منطقه دورافتاده روستایی محسوب می شود. گزارش های اولیه حکایت از قطع برق و اختلال شدید در شبکه خطوط تلفن دارد. حتی شماره تلفن تماس های اضطراری هم از دسترس خارج شده است.

با این اوصاف، کار مسئولان هم برای ارزیابی میزان خسارات و تلفات احتمالی بسیار پیچیده شده است. در همین حال تصاویری در شبکه های اجتماعی از خسارات وارده پخش شده که مربوط به آبادی های نزدیکتر به کانون زلزله هستند ولی به نظر می رسد برای دریافت اطلاعات دقیق تر دستکم باید تا طلوع خورشید در نیوزیلند صبر کرد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.