خبر فوری
This content is not available in your region

افتتاح پارلمان اسپانیا پس از ده ماه بن بست سیاسی

نظرها
افتتاح پارلمان اسپانیا پس از ده ماه بن بست سیاسی
اندازه متن Aa Aa

دوازدهمین پارلمان اسپانیا با حضور پادشاه این کشور افتتاح شد. فلیپه ششم، که به همراه خانواده اش در این مراسم حضور داشت، گروه های سیاسی را به اتحاد و گفتگوی ملی فراخواند.

پادشاه در جمع نمایندگان پارلمان گفت: «ارزش های اخلاقی باید الهام بخش زندگی عمومی ما باشند. ما همچنین باید نمونه هایی مدنی برای رفتارهای اجتماعی خود بیابیم. زیرا بی عدالتی و فسادی که بر شهروندان ما در سراسر کشور رفته، باید با امید به آینده جایگزین شود؛ به گونه ای که در آینده تنها یادآوری غم انگیزی از آنچه که برآن غلبه کرده ایم برجای بماند.»

اسپانیا پس از ده ماه بن بست سیاسی، سرانجام ۱۴ آبان ماه شاهد تشکیل کابینه جدید به ریاست ماریانو راخوی، رهبر حزب محافظه کار مردم بود.

طی ۱۰ ماه گذشته دو انتخابات در اسپانیا برگزار شد، اما هیچ حزبی نتوانست اکثریت مورد نیاز برای تشکیل دولت را به دست بیاورد.

سرانجام حزب سوسیالیست اسپانیا با عدم شرکت در رای گیری برای انتصاب نخست وزیر، شرایط را برای تشکیل دولت اقلیت توسط راخوی هموار کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.