خبر فوری

نگرانی سازمان جهانی بهداشت از بمباران هوایی بیمارستانها در شهرهای سوریه

 نظرها
نگرانی سازمان جهانی بهداشت از بمباران هوایی بیمارستانها در شهرهای سوریه
اندازه متن Aa Aa

در پی حملات هوایی به بخش های تحت کنترل مخالفان بشار اسد در شهر حلب به گفته پزشکان و کارکنان امداد، در دو روز گذشته دست کم ۳۲ نفر کشته شدند.

با وجود انکار دولت های سوریه و روسیه، از روز دوشنبه در حملات هوایی در شهرهای مختلف، چندین بیمارستان، مرکز درمانی و مرکز اهدای خون هدف بمباران هوایی قرار گرفتند.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در این مورد گفت: «ادامه هدف قرار دادن مراکز درمانی در سوریه بسیار تکان دهنده است. تنها امسال ۱۲۶ حمله به مراکز درمانی از سوی سازمان جهانی بهداشت ثبت شده است.»

دولت روسیه با رد دخالت در بمباران هوایی بیمارستان ها، خود را متعهد بر توقف حملات هوایی حلب دانسته است. این در حالی است که هواپیماهای روسیه حملات هوایی خود در مناطق دیگر سوریه از جمله ادلب و حمص را متوقف نکرده اند.

از روز سه شنبه پانزدهم نوامبر، حملات ارتش بشار اسد و متحدانش در مناطق درگیری در سوریه شدت گرفته است. برخی گزارش ها حاکی از عملیاتی شدن توان نظامی ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» روسیه در درگیری ها است.

حلب یکی از کانون های اصلی درگیری میان دولت سوریه و مخالفان در پنج سال گذشته بوده است. میزان ویرانی ها، آوارگان و کشته شده های این جنگ، هر روز بر نگرانی سازمانهای مدافع حقوق بشر می افزاید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.