خبر فوری
This content is not available in your region

بریتانیا میزان مالیات بر درآمد شرکتها را کاهش می دهد

نظرها
بریتانیا میزان مالیات بر درآمد شرکتها را کاهش می دهد
اندازه متن Aa Aa

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در نشست کنفدراسیون صنعتی بریتانیا، مهمترین نهاد کارفرمایان شرکت کرد. نخست وزیر بریتانیا در این جلسه به کارآفرینان و روئسای شرکتها درباره روند خروج کشور از اتحادیه اروپا اطمینان داد و از برنامه خود برای کاهش مالیات بر درآمد کمپانی ها تا زیر رقم ۱۵ درصد خبر داد.

خانم می گفت: «اکنون باید نگاهی به آینده داشته باشیم و ببینیم چگونه می توانیم حمایت دولت را موثرتر کنیم، زیرا هدف من تنها داشتن پایین ترین نرخ مالیات بردرآمد شرکتها در گروه بیست نیست، بلکه هدف ایجاد سیستم مالیاتی است که به نوآوری کمک کند.»

هدف اصلی کاهش مالیات بردرآمد شرکتها جذب بیشتر سرمایه گذاران خارجی است که پس از برکسیت تردید زیادی نسبت به اوضاع اقتصادی بریتانیا دارند.

نخست وزیر بریتانیا به افزایش حجم سرمایه گذاریهای دولتی نیز اشاره کرد: «نسبت به افزایش اساسی حجم سرمایه گذاریهای دولتی در بخشهای تحقیقات و توسعه متعهد می شویم. با هدف تقویت بریتانیا پس از برکسیت در بخشهای علمی و تکنولوژی ۲ میلیارد پوند در سال به سرمایه گذاریها اضافه می شود.»

دولت بریتانیا در نظر دارد با اجرای این برنامه ها جایگاه خود را بعنوان یکی از قطبهای تجاری مالی دنیا همچنین مرکز گسترش تکنولوژی تثبیت کند.

پس از برکسیت بسیاری از شرکتها و بانکهای فعال در مرکز تجاری مالی لندن موسوم به «سیتی» در نظر دارند مرکز فعالیتهای خود را به نقطه دیگری از اروپا منتقل کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.