وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

معرفی برنامه های رالی داکار ۲۰۱۷

 نظرها
معرفی برنامه های رالی داکار ۲۰۱۷
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سی و نهمین دور از رقابت های اتوموبیلرانی رالی داکار که از آن به عنوان مهمترین مسابقه رالی در جهان نام می برند، دوم تا چهاردهم ژانویه سال آینده میلادی برگزار خواهد شد.

برگزار کنندگان روز چهارشنبه طی مراسمی در پاریس جزئیات رقابت های رالی داکار ۲۰۱۷ را تشریح کردند. این مسابقات برای نهمین بار در خاک آمریکایی جنوبی و در مسافتی به طول ۹۰۰۰ کیلومتر برگزار می شود. نقطه شروع مسابقه شهر آسونسیون در پاراگوئه است و شرکت کنندگان پس از طی دوازده مرحله و عبور از کشور بولیوی در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین به کار خود پایان خواهند داد.

اتین لاوینی مسئول این مسابقات می گوید: «کلید واژه این دوره انطباق با شرایط پیست، خو گرفتن با ارتفاع و منطبق شدن با شرایط آب و هوایی در جریان رقابت های ویژه است. در برخی روزها از۸۰۰ کیلومتر مسیر تعیین شده ۵۰۰ کیلومتر رقابت ویژه طراحی شده است. بنابر این خصوصیت کلی این دوره وجود رقابت های ویژه طولانی در شرایط خاص و بعضا دشوار است.»

در قسمت اتوموبیل تیم پژو با رانندگانی چون کارلوس سنز، سیریل دپره، سباستین لُب که نه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد و مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها استفان پترانسن، بخت اصلی این مسابقات است.

پترانسن می گوید: « ما تیمی بسیار یکدست داریم. چهار راننده در تیم پژو که قادرند فاتح داکار شوند. ما همگی برای آنکه تیم قهرمان شود حاضریم به یکدیگر کمک کنیم. امیدوارم این کلید موفقیت ما باشد.»

چهارصد و نود و یک شرکت کننده از پنجاه و نه کشور جهان در مجموع با ۳۱۶ خودرو از جمله ۸۳ اتوموبیل و ۱۴۶ موتور در این دوره از مسابقات رالی داکار به رقابت خواهند پرداخت.