خبر فوری

پایکوبی و شادی در میامی آمریکا برای مرگ فیدل کاسترو

 نظرها
پایکوبی و شادی در میامی آمریکا برای مرگ فیدل کاسترو
اندازه متن Aa Aa

فیدل کاسترو، برای میلیون ها نفر در کوبا و سراسر جهان رهبری انقلابی بود و برای گروه دیگری که با به قدرت رسیدن او کوبا را به مقصد آمریکا ترک کردند، یک دیکتاتور.

کوبایی های ناراضی و نسل بعد از آنان که اغلب در میامی آمریکا ساکن هستند برخلاف اشک و اندوه دوستداران فیدل کاسترو برای مرگ او پایکوبی و شادی می کنند.

مگی پرز یکی از آنهاست که می گوید:«صبح که از خواب برخواستم خبر را شنیدم و از خودم پرسیدم آیا این خبر درست است؟ سالها بود که این شایعه را می شنیدیم…بعد به خود گفتم باید جشن بگیریم و بطری شامپاین باز کنیم و چیزی بنوشیم.»

جورج رودریگز، کوبایی دیگر ساکن میامی می گوید:«راستش واکنش من شادی بود بخاطر پدربزرگ و مادربزرگم. آنها از رنجی که در طول زندگی خود برده اند به ما گفته اند و این که چطور فیدل کاسترو نماد و مسبب همه آن درد و رنج بود. مرگ او در اصل نمادی است از پایان آن درد و رنج.»

پدرو گوررا هم گفت:«نیامده ام تا مرگ انسانی را جشن بگیرم، آمده ام تا پایان مستبدی را جشن بگیرم که ملت مرا تحت ظلم و ستم قرار داده بود.»

الیپه سائنز، کوبایی-آمریکایی دیگر گفت:«زمانی خوشحال خواهم شد که رژیم کوبا برچیده شود، و در کوبای آزاد، از کاسترو خبری نباشد. من آن زمان شادی خواهم کرد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.