وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حمله نیروهای اسرائیل علیه مواضع داعش در سوریه

 نظرها
حمله نیروهای اسرائیل علیه مواضع داعش در سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد در حمله هوایی جنگنده های این کشور که یکشنبه شب رخ داد، مواضع داعش در خاک سوریه را هدف قرار داده اند.

ارتش اسرائیل می گوید، حمله دوم که یکشنبه شب صورت گرفت در پاسخ به حمله روز یکشنبه داعش بوده و نظامیان این کشور در این حمله ساختمانی را که قبلا در اختیار نیروهای سازمان ملل متحد بوده و اینک توسط داعش استفاده می شود، هدف قرار داده اند.

به گفته نیروهای اسرائیلی، در نخستین حمله که روز یکشنبه صورت گرفت، چهار پیکارجوی داعش در داخل مرزهای سوریه کشته شده اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در این باره در نشست هیات دولت گفت: «ما برای دفاع از مرزهای خود کاملا آماده هستیم و اجازه نخواهیم داد داعش یا هر گروه دیگری که در نزدیکی مرزهای ما حاضر هستند تحت عنوان جنگ سوریه ما را تهدید کنند.»

بر اساس گزارشها، یکشنبه صبح پیکارجویان مسلح که در خودرویی درمرز سوریه در بلندی های جولان در حرکت بوده اند به سمت نیروهای اسرائیلی در این سوی مرز آتش گشوده اند و نیروهای اسرائیلی نیز این اقدام آنها را با حملات هوایی و زمینی پاسخ داده اند.