خبر فوری

استقبال از کارزار اتحادیه اروپا و یونیسف برای کمک به آموزش کودکان

نظرها
استقبال از کارزار اتحادیه اروپا و یونیسف برای کمک به آموزش کودکان
اندازه متن Aa Aa

کارزار اتحادیه اروپا و یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل) برای کمک به آموزش کودکان جنگ، کودکان کار و کودکان آواره با استقبال گسترده ای همراه شده است.

میناهیل سرافراز، نوجوان پاکستانی و سفیر یونسکو در این زمینه گفت: «آموزش تنها به آموختن ریاضی، علوم و تاریخ محدود نمی شود، در واقع باید کمک کرد تا انسانهای خوبی ساخته شوند. کسی که آموزش ندیده با اصول اخلاقی آشنا نیست و نمی داند با بقیه چگونه رفتار کند. یکی از دلایل جنگها همین موضوع است. برخی از مردم نمی دانند چگونه باید با هم ارتباط برقرار کنند.»

بیش از ۷۰ میلیون نفر در ۷ ماه گذشته از این کارزار حمایت کردند.

ژوستین فوریست، معاون اجرایی یونیسف اظهار داشت: «خیلی از این کودکانی که مرتکب جنایات وحشتناکی شدند، مجبور شدند که به این گروه ها بپیوندند. در خیلی از نقاط جهان کودکان ۱۳ و ۱۴ ساله ترک تحصیل می کنند و مجبور می شوند ازدواج کنند. خیلی از کودکان هم در کارخانه ها کار می کنند و از آموزش باز مانده اند. کودکان خیابانی را هم باید به این جمع اضافه کرد.»

بیش از ۷۵ میلیون کودک برای رفتن به مدرسه نیازمند کمکهای فوری هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.