خبر فوری
This content is not available in your region

رای عدم اعتماد نمایندگان اپوزیسیون به رئیس جمهور ونزوئلا

نظرها
رای عدم اعتماد نمایندگان اپوزیسیون به رئیس جمهور ونزوئلا
اندازه متن Aa Aa

مخالفان دولت در ونزوئلا که اکثریت پارلمان را در اختیار دارند روز سه شنبه در غیاب نمایندگان حزب حاکم، ضمن دادن رای عدم اعتماد به نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور، وی را مسئول نقض حقوق بشر و ویرانی بنیان های اقتصادی و اجتماعی کشور قلمداد کردند. در مقابل نمایندگان هوادار دولت پس از ترک نشست پارلمان هنگام رای گیری، این اقدام را تلاشی برای کودتا خواندند.

این نمایش قدرت در شرایطی صورت می گیرد که اپوزیسیون پیش از این در تلاشی نافرجام سعی در برگزاری همه پرسی برای خلع مادورو از قدرت کرده بود.

دولت ونزوئلا به تازگی برای جلب اعتماد مخالفان و بازگرداندن آنها به فرایند گفتگو چهار تن از زندانیان سیاسی را آزاد کرد اما اپوزیسیون این اقدام را کافی نمی داند و خواهان آزادی بیش از یکصد مخالف در بند و کسب امتیازات بیشتر است.

مادورو که دولتش علاوه بر تنش های سیاسی با بحران اقتصادی و تورم بیش از ۷۰۰ درصدی روبروست روز دوشنبه برای مقابله با مافیای اقتصادی دستور خارج کردن اسکناس های ۱۰۰ بولیواری و بستن مرز میان این کشور و کلمبیا را صادر کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.