خبر فوری

اعتراض گسترده اسپانیایی ها به سیاست ریاضت اقتصادی

 نظرها
اعتراض گسترده اسپانیایی ها به سیاست ریاضت اقتصادی
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر در اسپانیا در اعتراض به سیاستهای ریاضت اقتصادی راهی خیابانها شدند. این تظاهرات که به دعوت دو اتحادیه اصلی این کشور این برگزار شده، بزرگترین اعتراض سازمان یافته پس از روی کار آمدن دولت تازه اسپانیا در ماه نوامبر است.

خوزه ماریا آلوارز، رئیس اتحادیه عمومی کارگران این کشور می گوید: «تظاهرات در صورت لزوم ادامه خواهد یافت. حل این موضوع نه تنها به توان دولت در بحث و بررسی، بلکه به توان آن در مذاکره و رسیدن به توافق بستگی دارد.»

یک دانشجوی معترض می گوید: «ما در وضعیت بی ثباتی هستیم. خیلی ها دیگر نمی توانند با این اوضاع زندگی کنند و برای همین اعتراض می کنیم و باید همچنان به خیابان بیاییم.»

صندوق بین المللی پول هفته گذشته اعلام کرد اسپانیا باید اصلاحات اقتصادی داشته باشد و کسری بودجه اش را به تدریج کم کند. ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا سیاستهای کنونی را در فاصله سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در پیش گرفت یعنی زمانیکه این کشور بحران اقتصادی سنگینی را پشت سر می گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.