وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آمریکا ۳۵ دیپلمات روس را اخراج کرد

 نظرها
آمریکا ۳۵ دیپلمات روس را اخراج کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آمریکا به ۳۵ دیپلمات روس و اعضای خانواده آنها که در سفارتخانه روسیه در واشنگتن و کنسولگری این کشور در سانفرانسیسکو مشغول به کار هستند ۷۲ ساعت فرصت داده است که خاک آمریکا را ترک کنند. واشنگتن گفته است که این اقدام تنبیهی به دلیل دخالت دولت روسیه در انتخابات آمریکا و بدرفتاری با دیپلماتهای آمریکایی در روسیه صورت گرفته است.

اسامی دیپلماتهای اخراج شده اعلام نشده است هرچند به گزارش رسانه های آمریکا به نظر می رسد سرگی کیسلیاک سفیر روسیه در آمریکا جزء این افراد نیست.

دولت آمریکا همچنین گفته است که فعالیت روسیه را در دو ساختمان متعلق به دولت این کشور در آمریکا متوقف می کند. آمریکا می گوید روسیه در این ساختمانها مشغول «جمع آوری اطلاعات» بوده است.

همزمان کاخ سفید ۹ نهاد و شخص روس را تحت تحریم قرار داده است. وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که این افراد و نهادها تلاش کرده بودند که بر روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیرگذار باشند.

در طول مبارزه های انتخاباتی در آمریکا دولت روسیه به نفوذ به ایمیلهای کمیته ملی دموکراتها متهم شده بود تا به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمک کند.