خبر فوری

احزاب لیبرال در پارلمان اروپا مخالف ائتلاف با جنبش پنج ستاره هستند

 نظرها
احزاب لیبرال در پارلمان اروپا مخالف ائتلاف با جنبش پنج ستاره هستند
اندازه متن Aa Aa

احزاب لیبرال در پارلمان اروپا با ایده ائتلاف با اعضای جنبش پنج ستاره ایتالیا مخالفت کردند. بپه گریلو، رهبر جنبش پنج ستاره روز گذشته تصمیمش را برای پیوست به احزاب لیبرال رسانه ای کرد.

سیلو گولار، عضو احزاب لیبرال در این زمینه گفت: «به نظر من آنها طرفدار ایده اروپا واحد نیستند، بلکه مخالف آن هستند. آنها با حس ملی گرایانه مردم بازی می کنند و ایده تقسیم اروپا به دو بخش شمالی و جنوبی را ترویج می دهند. مشکل کشورهای جنوبی، آلمان نیست. مشکل آلمانی ها هم کشورهای جنوبی نیست. مشکل این است که همه به منافع جمعی و مشترک فکر نمی کنند.»

۱۷ عضو جنبش پنج ستاره به رهبری بپه گریلو از ائتلاف با نمایندگان حزب یوکیپ خارج شدند و خواستار پیوستند به ائتلاف احزاب لیبرال بودند. گی ورهوفشتات، رهبر ائتلاف احزاب لیبرال، نامزد انتخابات ریاست پارلمان اروپاست. او امیدوار بود که با ائتلاف با اعضای جنبش پنج ستاره بخت پیروزی اش را در انتخابات هفدهم ژانویه ( ۲۸ دی) افزایش دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.