خبر فوری
This content is not available in your region

پایان تحصن نمایندگان مخالف در صحن پارلمان لهستان

نظرها
euronews_icons_loading
پایان تحصن نمایندگان مخالف در صحن پارلمان لهستان
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان مخالف دولت لهستان سرانجام روز پنجشنبه و با لغو شدن طرح دولت برای محدود کردن پوشش رسانه ای فعالیت های پارلمان به یکماه تحصن در پارلمان این کشور پایان دادند.

با این وجود بحران سیاسی در لهستان به پایان نرسیده است. نمایندگان مخالف که در اقدامی بی سابقه از ۲۶ آذر (۱۶ دسامبر) دست به تحصن در صحن پارلمان زده بودند، به محدودیتهای اعمال شده در بودجه سال ۲۰۱۷ این کشور نیز معترض هستند و معتقدند این بودجه بصورت غیرقانونی به تصویب رسیده است.

آنها خواهان استعفای مارک کوخچینسکی، رئیس پارلمان و عضو حزب محافظه کار قانون و عدالت هستند. حزب محافظه کار قانون و عدالت که از یکسال پیش قدرت را در این کشور در دست دارد به دنبال ایجاد اصلاحات در قانون اساسی لهستان است.

همزمان با این تنش ها، مردم معترض در خارج از پارلمان جمع شده و با سردادن شعارهایی با مضمون آزادی، برابری و دموکراسی از نمایندگان مخالف حمایت کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.