خبر فوری
This content is not available in your region

شگفتی از عدم تاثیر ترامپ بر فضای اقتصادی آلمان

نظرها
euronews_icons_loading
شگفتی از عدم تاثیر ترامپ بر فضای اقتصادی آلمان
اندازه متن Aa Aa

موسسه آلمانی مطالعات اقتصادی «ایفو» در گزارشی اعلام کرد، نخستین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا تاثیری بر کسب و کارهای آلمانی نداشته است.

کلاوس وولرابه، از اقتصاددانان این موسسه می گوید: «دونالد ترامپ تا کنون هیچ تاثیری بر نظرسنجی های فعلی نداشته است، چیزی که باعث تعجب ما نیز هست، زیرا اظهارات او نشان می دهد که صنعت صادرات آلمان در شرایط خوبی نیست. اما با کمال تعجب تقاضا برای صادرات افزایش داشته که نشان می دهد همچنان احساسات در این باره مثبت است. هرچند باید گفت که هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.»

پیش تر دونالد ترامپ در راستای حمایت از خودروسازان داخلی آمریکا به خودروسازان آلمانی هشدار داده بود که قصد افزایش ۳۵ درصدی تعرفه برای خودروهای وارداتی به آمریکا را دارد.

با وجود کاهش غیرمنتظره شاخص روحیه کسب و کار در ماه ژانویه، «ایفو» همچنان معتقد است که پیش بینی این موسسه مبنی بر رشد ۱.۵ درصدی اقتصاد آلمان در سال آینده صحیح است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.