خبر فوری

یک مجری تلویزیونی در پاکستان به اتهام تکفیر از کار برکنار شد

نظرها
یک مجری تلویزیونی در پاکستان به اتهام تکفیر از کار برکنار شد
اندازه متن Aa Aa

دستگاه نظارت بر رسانه‌های پاکستان، عامر لیاقت حسین، مجری مشهور یک برنامه پربیننده تلویزیونی در این کشور را به اتهام تکفیر از کار برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان نظارتی موسوم به «پِمرا» روز پنجشنبه با اتخاذ این تصمیم اعلام کرد که آقای لیاقت حسین پس از آنکه در برنامه‌های خود «عبارات نفرت‌آمیزی» را برای پنج فعال لیبرال – که اخیر ناپدید شده اند- به کار برد، از این پس به هیچ وجه اجازه حضور در شبکه بُل‌نیوز پاکستان را ندارد. برنامه پرمخاطب این مجری و مبلغ مذهبی هم فورا قطع شده و تلویزیون پاکستان حتی اجازه پخش تصاویر آرشیوی این برنامه را هم نخواهد داشت.


اوایل ماه ژانویه، پنج فعال مدافع حقوق بشر که اسلامگرایان را به دلیل عدم بردباری به شدت مورد انتقاد قرار می‌دادند، در پاکستان ناپدید شدند. بسیاری از فعالان سیاسی-مدنی در این کشور احتمال به قتل رسیدن این افراد را دور از ذهن نمی‌دانند. عامر لیاقت حسین یکی از مشهورترین افرادی بود که فعالان ناپدید شده را بی‌دین توصیف کرده بود.

تکفیر و ارتداد، از جمله اتهامی هستند که در پاکستان، می‌تواند به قیمت جان شهروندان متهم به خروج از اسلام یا بی‌دینی تمام شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.