خبر فوری

کمک اتحادیه اروپا به لیبی برای کنترل بحران پناهجویان

 نظرها
کمک اتحادیه اروپا به لیبی برای کنترل بحران پناهجویان
اندازه متن Aa Aa

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اجلاس روز جمعه خود در مالت بر سر کمک به لیبی برای کنترل بحران پناهجویان به توافق رسیدند.

جوزف موسکات، نخست وزیر مالت و رئیس دوره ای اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: «دولت لیبی برای کنترل مرزهای دریایی و خاکی خود درخواست کمک کرده است. آنها همچنین خواهان کمک برای مدیریت اردوگاه های پناهجویان هستند، جایی که مهاجران و پناهجویان را نگهداری می کنند.»

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا هم با اشاره به حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید اظهار داشت: «همکاری های میان دو سوی اقیانوس اطلس برای ما خیلی مهم و اولویت ماست. این همکاری ها نقش مهمی در شکل گیری جهان آزاد داشته است. از سوی دیگر، هم اکنون می دانیم که تنها گزینه ما این است که روی توانایی ها خود حساب کنیم.»

اتحادیه اروپا می خواهد روند ورود پناهجویان از لیبی متوقف شود. یکی از گزینه های مطرح هم بازگرداندن پناهجویان از اروپا به لیبی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.