خبر فوری

رهبران اروپایی مخالف انتصاب سفیر احتمالی ترامپ در اتحادیه اروپا

نظرها
رهبران اروپایی مخالف انتصاب سفیر احتمالی ترامپ در اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

رهبران احزاب اصلی پارلمان اروپا طی نامه ای از اتحادیه اروپا خواستند با انتخاب احتمالی تد ملک بعنوان سفیر احتمالی آمریکا در اتحادیه اروپا مخالفت کنند. تد ملک به دلیل دیدگاههای به شدت ضد اروپایی مورد انتقاد قرار گرفته است.

آقای ملک گفته است که در مسئولیت های سیاسی گذشته اش به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی کمک کرده است و مایل است که مشابه همان کار را برای فروپاشی اتحادیه اروپا انجام دهد.

امضا کنندگان نامه از جمله مانفرد وبر رئیس فراکسیون محافظه کاران پارلمان اروپا در مخالفت با پذیرش سفیر احتمالی ترامپ گفته اند کسی که چنین سوابقی دارد و عملا بدنبال ایجاد اخلال در اتحادیه اروپاست نباید بعنوان سفیر پذیرفته شود.

همچنین یکی از کمیسیونرهای اتحادیه اروپا اهل لیتوانی در توئیتی گفته است که مقایسه اتحادیه اروپا با اتحاد جماهیر شوروی، دشنام است و او تجربه زندگی در گولاک را دارد.

دیدگاههای ضد اروپایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و استقبال از برکسیت رهبران اتحادیه اروپا را نگران انتخاب سفیری کرده است که میگوید یورو رو به فناست و شاید اتحادیه اروپا همانند شوروی سابق نیاز به مهار کردن داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.