خبر فوری

۲۶۰ هزار امضا در مخالفت با میزبانی بوداپست برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴

 نظرها
۲۶۰ هزار امضا در مخالفت با میزبانی بوداپست برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴
اندازه متن Aa Aa

بعد از هامبورگ و رم به نظر می رسد اکنون نوبت به بوداپست رسیده است تا از نامزدی برای برگزاری المپیک ۲۰۲۴ انصراف دهد.

جنبش «ممنتوم» یا حرکت جوانان بوداپست با شعار نولیمپیا NOlimpia بیش از ۲۶۰ هزار امضا برای برگزاری همه پرسی بر ضد نامزدی بوداپست برای میزبانی بازهای المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ جمع آوری کردند. فعالان این جنبش می گویند به جای هزینه سرسام آور برای این بازیها بهتر است این بودجه به بهداشت و آموزش شهروندان اختصاص داده شود.

آندراس فیکیت گیور، رهبر جنبش ممنتوم گفت: «ما باید این حق را به تعداد زیادی از مردم بدهیم که نظرشان را بیان کنند و بهترین راه برگزاری همه پرسی است. ما قویا از نخست وزیر و شهردار بوداپست می خواهیم که به نام بیش از ۴ میلیون مردم شهر، اجازه برگزاری همه پرسی را بدهند و برگزاری آنرا غیر ممکن نکنند.»

برای برگزاری همه پرسی در بوداپست، باید ۱۳۸ هزار امضای معتبر جمع آوری شود و بعد کمیته انتخاباتی شهر بوداپست ۴۵ روز فرصت دارد معتبر بودن این امضاها را بررسی و احتمالا برگزاری همه پرسی را اعلام کند.

لس آنجلس و پاریس بهمراه بوداپست از جمله شهرهایی هستند که نامزدیشان را برای برگزای المپیک ۲۰۲۴ اعلام کرده اند. میزبان نهایی بازیهای المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۴ در سپتامبر آینده در شهر لیما انتخاب خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.