خبر فوری
This content is not available in your region

گزارشی از بسکتبال معلولان در لیون

نظرها
گزارشی از بسکتبال معلولان در لیون
اندازه متن Aa Aa

باشگاه معلولان لیون در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. آنها در لیگ دسته دوم بسکتبال هستند. یکی از مدیران و بازیکنان این باشگاه خالد است و می گوید: « یکی از مدیران و بازیکنان این باشگاه می گوید: « این ورزشی است جدای از تمام ورزشها. می توانید پیشرفت زیادی در آن داشته باشید. به شما فرصت طلایی می دهد تا به جاه طلبیها و امیال خود جامه عمل بپوشانید خصوصا در مقام یک معلول.»

والتر یک معلول پرتغالی است و سالها است که در کشور دوم خود فرانسه زندگی می کند.

او می گوید: «من از سال ۹۸ بازی بسکتبال را آغاز کردم. در لیرا. بعد از آن به فرانسه آمدم برای کار و این موضوع به من اجازه داد تا ورزش را رها نکنم. بازی بسکتبال مایه ارزشمند زندگی من است و باعث می شوم تکرار در زندگی را فراموش کنم. افراد جدیدی را ملاقات و در سراسر کشور سفر می کنم.»

لیزا کلاری بازیکن می گوید: « هنوز به اندازه کافی دختران معلول نداریم تا بتوانیم یک تیم کامل تشکیل دهیم. به همین دلیل بسیاری از شهرها تیمهای مختلط تشکیل می دهند. بی دلیل نیست که در رقابتهای قهرمانی اجازه شرکت به تیمهای مختلط داده می شود. به این ترتیب سطح بازیها هم بالا می رود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.