خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش اراسموس برای دریافت بودجه بیشتر از اتحادیه اروپا

نظرها
euronews_icons_loading
تلاش اراسموس برای دریافت بودجه بیشتر از اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

بنیاد اراسموس در حالی برای برگزاری جشن سی سالگی آماده می شود که امید دارد بتواند با دریافت بودجه بیشتر از اتحادیه اروپا فعالیت های خود را گسترده تر کند.

اراسموس در حال حاضر ۱.۳ درصد از بودجه اتحادیه اروپا را دارد و مسئولان این مجموعه خواهان افزایش این رقم تا ۱۰ درصد از بودجه اتحادیه هستند.

برنامه اراسموس در سال ۱۹۸۷ میلادی در اتحادیه اروپا تدوین شد. بر اساس این برنامه دانشگاه های اروپایی ملزم هستند با اعطای بورس های تحصیلی نیروی انسانی جوان را از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی جذب کنند.

ساندرو گزی، معاون امور اروپای اراسموس می گوید: «اروپا قطعا باید از شکل کنونی خود خارج شود. درصورتی که به همین روند ادامه دهد طی سی سال آینده چیزی از اروپا باقی نخواهد ماند. این شکل جدایی پذیری هایی که از اکنون آغاز شده، ادامه می یابد. در صورتی که اروپا سیاستی برای خروج از وضعیت کنونی در نظر بگیرد، به نظر من با یک توسعه پایدار و یک اروپای فدرال همراه خواهیم شد.»

نزدیک به چهار هزار دانشگاه و موسسه فعال در حوزه آموزش عالی در ۳۳ کشور اروپایی و دیگر کشورها در دنیا میزبان دانشجویان هستند.

تحلیلگران می گویند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بودجه دانشجویان دانشگاه ها را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. از سال ۱۹۸۷ میلادی تاکنون نزدیک به ۲۰۰ هزار دانشجوی بریتانیایی تحت پوشش بودجه اتحادیه اروپا در برنامه اراسموس شرکت کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.