وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آلمان؛ حبس ابد برای دو عامل کورس خیابانی

 نظرها
آلمان؛ حبس ابد برای دو عامل کورس خیابانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حبس ابد برای دو راننده که در جریان کورس خیابانی در آلمان باعث مرگ یک مرد شدند. حکمی منحصر بفرد برای این نوع جرایم در آلمان.

دادگاهی در برلین روز دوشنبه این حکم را صادر کرد. حکم ابد صادر شده برای این دو راننده بدان معنی است که آنها حداقل ۱۵ سال را باید پشت میله های زندان بگذرانند تا بتوانند درخواست آزادی مشروط کنند.

هایکو آکرمان، روانشناس ترافیک می گوید: «شما احساس قدرت می کنید. وقتی با ۴۰۰ یا ۵۰۰ اسب بخار می رانید با کوچکترین حرکت پایتان می تواند قدرت عظیمی را به نمایش بگذارید. احساس قدرت چیزی است که شما نمی توانید در زندگی حرفه ای یا خصوصی این افراد پیدا کنید.»

این دو راننده ۲۵ و ۲۸ ساله بیش از یک سال پیش در غرب برلین با یکدیگر کورس گذاشتند و در حالی که با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می راندند چندین چراغ قرمز را رد کردند، که یکی از آنها به یک جیپ می کوبد و مرد ۶۹ ساله ای که راننده این جیب بوده در جریان این تصادف کشته می شود.

آلمان در پی افزایش محکومیت افرادی است که با خودروهایشان کورس خیابانی برگزار می کنند.