وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اسب آبی باغ وحش السالوادور بر اثر جراحات ناشی از ضربات درفش جان داد

 نظرها
اسب آبی باغ وحش السالوادور بر اثر جراحات ناشی از ضربات درفش جان داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گوستاویتو، اسب آبی باغ وحش السالوادرو کشته شد؛ پس از آنکه چند ناشناس با درفش به جان این اسب آبی غول پیکر افتادند.

این حادثه خشم و اعتراض گسترده ای را در شبکه های اجتماعی کشور برانگیخت. سیلیوا رگالدو، وزیر فرهنگ السالوادور نیز در همراهی با معترضان تاسف خود را از حادثه ابراز داشت.

گوستاویتو بعنوان یکی از مشخصه های پارک ملی السالوادور، مهمترین باغ وحش کشور چهارشنبه شب در جریان حمله عده ای ناشناس به شدت زخمی شد. جراحات ناشی از ضربات درفش به شکم و پوزه گوستاویتو آنقدر عمیق بود که حیوان را از خوردن غذا و دارو بازداشت. اقدام دامپزشکان برای درمان این اسب آبی هم ناکام ماند و روز یکشنبه جان داد.

ولادان هنریکز، مدیر باغ وحش در این ارتباط گفت: « برای نخستین بار چنین حادثه ای در این پارک روی می دهد و در جریان آن این اسب آبی هدف حمله قرار می گیرد. در حالی که انگیزه عاملان آن به هیچ وجه روشن نیست. ما درخواست کالبدشکافی کرده ایم.»

در پی آن یکشنبه شب گروهی از داوطلبان در برابر این پارک تجمع کردند و ضمن ابراز نگرانی خود از وضعیت حیوانات این باغ وحش خواستار تعطیلی آن شدند. باغ وحش السالوادور تا اطلاع ثانوی تعطیل است.