وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تدابیر فیفا برای جلوگیری از هر گونه خشونت در جام جهانی روسیه

 نظرها
تدابیر فیفا برای جلوگیری از هر گونه خشونت در جام جهانی روسیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

علاقمندان به تماشای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و رقابت های جام کنفدارسیون ها که ماه ژوئن سال جاری در این کشور برگزار می شود تنها با داشتن کارت شناسایی هواداری قادر به ورود به استادیوم ها خواهند بود.

پس از حوادث تلخی که توسط برخی آشوبگران در جریان رقابت های یورو ۲۰۱۶ فرانسه روی داد، فدراسیون جهانی فوتبال تصمیم دارد تا با شناسایی دقیق تماشاگران مانع وقوع رویدادهای مشابه در دو تورنمنت مهم آتی این رشته ورزشی در روسیه شود.

کالین اسمیت مدیر بخش مسابقات در فیفا روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس خبری در مسکو ضمن اشاره به این نکته که مقامات روس مسئولیت صدور کارت های هواداری را بر عهده خواهند داشت، گفت:«کلیه هوارادان برای ورود به استادیوم ها و تماشای مسابقات در دو تورنمنت جام کنفدراسیون ها و جام جهانی نیاز به کارت شناسایی خواهند داشت و ما به مسئولان کشور روسیه برای فراهم کردن این امکانات اطمینان کامل داریم. این تورنمنت ها در واقع جشنی برای مسابقات فوتبال است که هوداران و کلیه علاقمندان از دور و نزدیک آنها را دنبال می کنند.»

مسکو نیز در همین ارتباط اعلام کرده که در برخورد با عاملان بی نظمی و اخلال در جریان مسابقات کوچکترین ملاحظه ای در نظر نخواهد گرفت و علاقمندان می توانند با اطمینان کامل برای تماشای رقابت ها عازم این کشور شوند.

در پی رفتارهای ناهنجار برخی هواداران تیم روسیه در جریان مسابقات یورو ۲۰۱۶ این تیم توسط یوفا به صورت مشروط تعلیق و به پرداخت ۱۵۰ هزار یورو غرامت جریمه شد.