خبر فوری

علی مطهری خواستار رسیدگی خبرگان به موضوع حصر موسوی و کروبی شد

 نظرها
علی مطهری خواستار رسیدگی خبرگان به موضوع حصر موسوی و کروبی شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در نامه‌ای مجلس به رئیس مجلس خبرگان رهبری خواستار آن شد که موضوع حصر خانگی موسوی و کروبی در دستور کار اجلاس دوم خبرگان در سال جاری قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جماران، علی مطهری در نامه خود چنین نوشته است:

آیت الله جنتی دامت برکاته
ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری
با اهدا سلام و تحیت، نظر به این که در آستانه اجلاس دوم مجلس خبرگان رهبری قرار داریم، با توجه به این که موضوع حصر خانگی خلاف اصول سی و دوم تا سی و هفتم قانون اساسی است و شعارهای مردم در تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز پیام روشنی برای مسئولان داشت، مستدعی است ترتیبی اتخاذ فرمایید که این موضوع در دستور کار این اجلاس قرار گیرد و از این طریق زمینه رسیدگی به اتهامات همه طرف های مؤثر در فتنه سال ۸۸ فراهم شود. قبلا از حسن توجه جناب عالی سپاسگزارم.
با تقدیم احترام
علی مطهری


برخی شبکه‌های مجازی نزدیک به اصولگرایان از هم اکنون به این نامه واکنش نشان داده‌اند.

در ادامه اعتراضات گسترده بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ که در ادبیات رسمی حکومت ایران «فتنه» خوانده می‌شود، حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد از اواخر سال ۱۳۸۹ آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.