خبر فوری

ان بی ای: پیروزی ماوریکس در شب تاریخ سازی نویتسکی

 نظرها
ان بی ای: پیروزی ماوریکس در شب تاریخ سازی نویتسکی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دالاس ماوریکس سه شنبه شب با درخشش درک نویتسکی، فوروارد قدرتی خود موفق شد بیست و هفتمین پیروزی فصل رقابت های بسکتبال حرفه ای آمریکا، ان بی ای را در خانه جشن بگیرد.

شاگردان لیک کارلیسل که در حضور بیش از بیست هزار تماشاگر خودی میزبان لس آنجلس لیکرز بودند با برتری در سه کوارتر نخست بازی، امتیازهای لازم برای پیروزی در این دیدار را به خوبی جمع آوری کردند تا برغم واگذار کردن نتیجه در یک چهارم پایانی در نهایت ۱۲۲ بر ۱۱۱ پیروز از میدان خارج شوند.

نویتسکی سی و هشت ساله در این دیدار با ۱۱ ریباند، ۱ پاس تعیین کننده و کسب ۲۵ امتیاز سهم به سزایی در پیروزی تیمش داشت. این بازیکن آلمانی و سرشناس تیم ماوریکس – که قهرمانی ان بی ای در سال ۲۰۱۱ و حضور در فینال رقابت های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۰۵ به همراه تیم ملی کشورش را در کارنامه دارد- پس از دیدار سه شنبه شب به ششمین بازیکن تاریخ ان بی ای تبدیل شد که بیش از ۳۰ هزار امتیاز در این رقابت ها کسب کرده است.

این فوروارد ۲ متر و ۱۳ سانتیمتری که نوزده سال سابقه عضویت در تیم دالاس ماوریکس را دارد در سال ۲۰۰۷ به عنوان بهترین بازیکن فصل انی بی ای معرفی شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.