خبر فوری
This content is not available in your region

بشار اسد سربازان آمریکایی حاضر در سوریه را «مهاجم» خواند

نظرها
بشار اسد سربازان آمریکایی حاضر در سوریه را «مهاجم» خواند
اندازه متن Aa Aa

بشار اسد در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی چینی اعلام کرد: «سربازان خارجی که بدون توافق ما به سوریه می آیند، مهاجم محسوب می شوند.»

این سخنان در حالی بیان می شود که روز جمعه ایالات متحده آمریکا از اضافه کردن چهارصد سرباز بر شمار نیروهای نظامی خود در خاک سوریه خبر داده بود تا به این ترتیب، شمار آمریکایی های حاضر در سوریه به حدود هزار نفر برسد.

بشار اسد همچنین در این گفتگو که روز شنبه پخش شد تاکید کرد با وجود وعده های دونالد ترامپ در دوران انتخابات مبنی بر در اولویت قراردادن مبارزه با داعش، عملا هیچ حرکتی در این راستا توسط آمریکا انجام نشده است.

دیگر موضوع گفتگو، مبارزات گروههای نظامی فعال در سوریه علیه داعش بود. گروههایی همچون نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از اقوام کرد و عرب که از ماه نوامبر با پشتیبانی آمریکا عملیات آزاد سازی رقه در شمال سوریه را آزاد کرده اند و هم اکنون نبرد سنگینی میان آنها و داعش در شرق رقه در جریان است.

رئیس جمهوری سوریه این مبارزات را تنها چند حمله «محلی و پراکنده» خواند و افزود آزادسازی شهر رقه از اولویتهای نیروهای دولت مرکزی سوریه است؛ نیروهایی که از پشتیبانی جنگنده های روسیه برخوردارند و هم اکنون بسیار به رقه نزدیک شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.