خبر فوری

خامنه ای: «خلاءهای اقتصادی بزرگی را در جامعه شاهد هستیم»

 نظرها
خامنه ای: «خلاءهای اقتصادی بزرگی را در جامعه شاهد هستیم»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

علی خامنه ای، رهبر حکومت جمهوری اسلامی ایران درباره مشکلات اقتصادی با اشاره به عملکرد دولت گفت: «دستگاه های مربوطه کارهای خوبی را برای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام دادند اما به رغم این تلاش ها، اکنون خلاءهای اقتصادی بزرگی را در جامعه شاهد هستیم.»

وی که نخستین روز سال نو در مشهد سخنرانی می کرد بار دیگر انگشت اتهام را به سوی دولت های خارجی نشانه گرفت و گفت: «هدف دشمن این است که با فشار اقتصادی ملت ایران را نسبت به نظام اسلامی دلسرد و دلزده کند. بین ملت و نظام فاصله بیاندازد.»

به گفته رهبر جمهوری اسلامی عمده صادرات و معاملات تجاری ایران با پنج یا شش کشور است. آقای خامنه ای با تاکید بر آنچه «اقتصاد مقاومتی» می خواند در این سخنرانی خواستار «حرام» شناخته شدن واردات کالاهایی شد که «در داخل به اندازه کافی تولید می شوند.»

وی همچنین درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز گفت: «اگر کسانی بخواهند در مقابل رأی ملت بایستند و با ایجاد مزاحمت رأی مردم را بشکنند، دخالت می کنم و در مقابل آنها خواهم ایستاد.» قرار است انتخابات سراسری ریاست جمهوری جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.