خبر فوری

کره شمالی هراسی از تحریم های آمریکا ندارد و برنامه هسته ای اش را سرعت می بخشد

نظرها
کره شمالی هراسی از تحریم های آمریکا ندارد و برنامه هسته ای اش را سرعت می بخشد
اندازه متن Aa Aa

کره شمالی می گوید هیچ هراسی از تحریم های ایالات متحده آمریکا و قطع ارتباط پیونگ یانگ با نظام مالی جهانی ندارد و برنامه هسته ای و موشکی اش را سرعت می بخشد.چو میونگ نام، معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد با اعلام این خبر تحریم ها علیه کشورش را شنیع و غیرانسانی خواند.

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد در واشنگتن، دولت دونالد ترامپ به دنبال گسترش تحریم ها علیه کره شمالی است، با هدف متوقف کردن فعالیت های هسته ای و تهدید های موشکی این کشور.شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری گفت: «از من درباره کره شمالی سوال شده و من می خواهم موضع شورای امنیت ملی را اعلام کنم: ایالات متحده آمریکا با همکاری متحدانش در حال بررسی اقدامات دیپلماتیک، امنیتی و اقتصادی جدیدی است. این تدابیر واکنشی است به افزایش تهدیدهای ناشی از برنامه های هسته ای و آزمایش موشک های بالستیک این کشور.»

به باور تحلیلگران کره شمالی احتمالا به مهارت در زمینه فناوری مرتبط با مراحل مختلف ساخت موشک بالستیک قاره پیما دست یافته و به زودی آن را به رخ همسایه جنوبی و آمریکا خواهد کشید.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا هم هفته گذشته در دیدار از آسیا به پیونگ یانگ تاخت و گفته بود که «کشورش در حال بررسی رشته اقدامات اقتصادی، امنیتی و دیپلماتیک تازه ای است. تمام گزینه ها روی میز هستند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.