خبر فوری
This content is not available in your region

مظنون حمله استکهلم به ارتکاب جرم تروریستی «اعتراف کرده است»

نظرها
مظنون حمله استکهلم به ارتکاب جرم تروریستی «اعتراف کرده است»
اندازه متن Aa Aa

یوهان اریکسون وکیل رحمت عقیلف مظنون بازداشت شده در ارتباط با حمله استکهلم روز سه شنبه ۱۱ آوریل گفت که موکلش اعتراف کرده که مرتکب جرم تروریستی شده است. رحمت عقیلف ۳۹ ساله و تبعه ازبکستان است و به گفته پلیس فردی شناخته شده و دارای سابقه حمایت از گروه داعش بوده که قبلا درخواست اش برای اقامت در سوئد پذیرفته نشده است.

دادستان سوئد با حضور در یک نشست خبری گفت: «ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا تمام کسانی را که در این حمله مقصرند به دادگاه بیاوریم، چه فرد دومی باشد و چه تعداد بیشتری. این نتیجه تحقیقات ما تاکنون است. هدف اصلی ما نیز همین است.»

در جریان حمله روز جمعه گذشته در استکهلم، کامیونی با زیر گرفتن عابران در یک خیابان شلوغ در مرکز شهر و راندن به داخل یک فروشگاه موجب کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن پانزده نفر شد. به گفته پلیس سوئد علاوه بر رحمت عقیلف، فرد دومی نیز که با او در ارتباط بوده بازداشت شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.