خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش شهردار لندن به انتقاد ترامپ

نظرها
واکنش شهردار لندن به انتقاد ترامپ
اندازه متن Aa Aa

دفتر شهردار لندن در واکنش به توییت انتقاد آمیز دونالد ترامپ علیه صادق خان پس از حمله تروریستی شنبه شب در لندن گفت: «او بجای جواب دادن به توییت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، کارهای مهم تری دارد که انجام دهد.»

رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توییتر خود ضمن انتقاد از شهردار لندن نوشته بود: «دست کم ۷ نفر کشته و ۴۸ نفر زخمی شده اند، آن وقت شهردار لندن می گوید، جای نگرانی نیست».

همزمان سفیر ایالات متحده آمریکا در بریتانیا، با انتشار پیامی در توئیتر از مدیریت «قوی» صادق خان شهردار لندن دفاع کرد و به او تسلیت گفت.


دونالد ترامپ سال گذشته در جریان کارزار انتخاباتی خود از سیاست برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه در برابر حملات افراط گرایان انتقاد کرده بود. رئیس جمهوری آمریکا پس از به دست گرفتن قدرت در ماه ژانویه سال جاری با امضای دستوری اجرایی ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان به ایالات متحده را به مدت سه ماه ممنوع کرد. اجرای این دستور اجرایی با رای قاضی فدرال متوقف شد. با این حال رئیس جمهوری آمریکا وعده داده است که تعلیق اجرای نسخه بازنگری شده دستور اجرایی خود را در دیوان عالی ایالات متحده به چالش خواهد کشید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.